Ландшафтний заказник «Межирицький» (Лебединський район). Розташований біля північної околиці с. Межиріч. Охороняється яружно-балкова система, що сформувалася на правому корінному березі р. Псел. Його поверхня розчленована глибоко врізаними балками, що створює тут естетично привабливий ландшафт. На території нового заказника мешкають жук олень, бджола-тесляр звичайна – види занесені до «Червоної книги України» та ряд інших видів тварин занесених до списків МСОП й Бернської конвенцій. Площа – 40,7 га. Заповідний об’єкт має природоохоронне, наукове, рекреаційне, пізнавальне та еколого-освітнє значення.
Гідрологічний заказник «Смирновський» (Білопільський район). Розташований біля с. Москаленки. Охороняється ставок з площею водного дзеркала близько 43 га та прибережною смугою. Ставок розташований у балці, на струмку, що є лівою притокою річки Вир. На території нового заказника мешкає ряд комах, риб, земноводних і птахів, що мають охоронний статус згідно списків МСОП, Бернської конвенцій та охороняються на регіональному рівні. Площа – 56,85 га. Заповідний об’єкт має природоохоронне, наукове, рекреаційне, пізнавальне та еколого-освітнє значення.
Ландшафтний заказник «Княжицький» (Ямпільський район). Розташований біля с. Гирине та с. Княжичи. Охороняється збережений типовий ландшафт ділянки долини р. Свеса та балка, по дну якої протікає безіменний струмок, що є правою притокою р. Свеси. На території нового заказника мешкає ряд комах і птахів, що мають охоронний статус згідно списків МСОП, Бернської, Бонської конвенцій, або ж підлягають особливій охороні на території Сумської області. Площа – 474,0 га. Заповідний об’єкт має природоохоронне, наукове, рекреаційне, пізнавальне та еколого-освітнє значення.
Ландшафтний заказник «Микитівський» (Ямпільський район). Розташований біля північної та східної межі с. Микитівка. Охороняється збережений типовий ландшафт ділянки долини р. Свеса, з характерними для Українського Полісся типовими природними комплексами, популяціями низки цінних лікарських рослин, видів тварин, що підлягають охороні у Сумській області та занесені до міжнародних червоних списків. Площа – 251,8 га. Заповідний об’єкт має природоохоронне, наукове, рекреаційне, пізнавальне та еколого-освітнє значення.
Ботанічна пам’ятка природи «Садовий бульвар» (Шосткинський район). Розташована в м. Шостка на вул. Садовий бульвар. Охороняється стара липова алея, що є місцем відпочинку мешканців міста та сприяє збереженню біорізноманіття його території. Площа – 1,97 га. Заповідний об’єкт має природоохоронне, наукове, рекреаційне, пізнавальне та еколого-освітнє значення.
Ботанічна пам’ятка природи «Дуб на вул. Сергія Табали» (м. Суми). Розташована в м. Суми на вул. Сергія Табали біля будинку 52Б. Охороняється дерево дуба звичайного віком близько 200 років. Площа – 0,01 га. Заповідний об’єкт має природоохоронне, наукове, меморіальне, пізнавальне та еколого-освітнє значення.