Гідрологічний заказник «Дружба» розташований на північному заході с. Ворожба Лебединського району. Територія заказника представлена ставком, розташованим у балці, яка є правобережною частиною водозбору р. Псел. Рослинність ставка складається з угруповань водних та повітряно-водних видів. Наукова та природоохоронна цінність ставу полягає в тому, що він є яскравим зразком динаміки рослинності старих сільських ставків. Крім того, на прибережній перезволоженій території зростають рослини виду, занесеного до Червоної книги України, а саме пальчатокорінник м’ясочервоний. Відповідальним за охорону є Виконавчий комітет Ворожбянської сільської ради Лебединського району.
Ботанічний заказник «Ряснянський», охоплює балку, розташовану між селами Земляне, Лісне та Майське Ряснянської сільської ради Краснопільського району. Північно-західна межа заказника знаходиться на відстані близько 0,8 км на схід від с. Земляне, північно-східна частина заказника практично межує з околицею с. Лісне, південна межа заказника знаходиться на відстані близько 1,5 км на північний захід від с. Майське. У заказнику охороняється ділянка цінного ландшафту відрогів Середньоросійської височини з лучно-степовим різнотрав’ям та зростаючими там рідкісними видами рослин різних рангів охорони: брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, гіацинтик блідий. Ділянка має особливе природоохоронне, рекреаційне, наукове, еколого-освітнє, пізнавальне і виховне значення. Відповідальною за охорону є Краснопільська районна державна адміністрація.
Ландшафтний заказник займає частину балкової системи між селами Москалівщина та Овлаші Довгополівської сільської ради Роменського району. Тут охороняється балковий лісостеповий комплекс, де ділянки лук чергуються з лісовими масивами. На території заказника зростають види рослин, занесені до Червоної книги України (пальчатокорінники м’ясочервоний і травневий); мешкають види тварин, занесені до Червоної книги України (вусач земляний хрестоносець, жук-олень). Територія має природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне, історико-культурне, пізнавальне, еколого-освітнє та виховне значення. Відповідальними за охорону є Роменська районна державна адміністрація – 31,7 га, Роменський агролісгосп – 33,3 га.
Рішення 10 сесії Сумської обласної Ради VII скликання від 22.12.2016 р.