географічна точка Сумщини

Сторінка Корнуса Анатолія Олександровича


П`ятниця, 28.04.2017, 03:30
Ви увійшли як Гість
| Група "Гости"
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Конкурентоспроможність | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Географічні новини [21]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 276

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Банери
PhotoStranger - страничка путешественника Скиталец - сервер о туризме и путешествиях GIS-Lab.info Будь-яка інформація зі сфери географії - наукові установи та їх діяльність, праці відомих географів, географічні видання, статті, конференції, інтернет-ресурси, картографічний матеріал, програмне забезпечення та багато іншого Найкращі актуальні бази даних по підприємствам України. Бізнес-каталог. Електронні каталоги. Реклама і маркетинг [Vox.com.ua] Портал українця WWF Russia. Форум геодезистов ИГ МО РАПН Политическая регионалистика

Сайти Сумщини
Неофициальный сайт города Глухова Новости Шостка Лебединская информационная сеть Каталог сайтов города Сумы Mедицина Сумские Интернет ресурсы Кролевець - неофіційний сайт міста Сайт газеты «Панорама» Рідне місто Буринь Сайт газеты «Панорама»

Курси валют
Курс долара
Курс евро
Курс рубля

Сумська область поліпшила свої позиції у рейтингу конкурентоспроможності регіонів України, піднявшись з 15-го місця у 2011 році на 13-е місце у 2012 році. Індекс конкурентоспроможності області зріс з 3,84, до 3,98 бала.

Покращення індексу спостерігається за двома субіндексами. Так, особливо помітне зростання рейтингу області за субіндексом підсилювачів ефективності (переміщення з 16-го до 12-го місця по країні), а за субіндексом факторів розвитку та інноваційного потенціалу регіон увійшов до першої п’ятірки (переміщення з 6-го на 5-е місце). Незважаючи на покращання оцінок субіндексу базових вимог (зростання на 0,15 до 4,43 бала у 2012 році) та з огляду на кращу динаміку регіонів-лідерів, місце області за цим субіндексом знизилося з 16-го у 2011 році до 18-го у 2012 році.

Позиції області у рейтингу конкурентоспроможності регіонів України покращились за чотирма складовими: інституціями, ефективністю ринку товарів, технологічною готовністю та рівнем розвитку бізнесу. Погіршення позиції спостерігається за такими складовими як: інфраструктура, ефективність ринку праці, рівень розвитку фінансового ринку, розмір ринку, інновації, охорона здоров’я і початкова освіта. Водночас за складовою вищої освіти і професійної підготовки позиція області не змінилася (9-е місце).


Серед показників, що забезпечили зростання рейтингу області за такою важливою складовою як інституції (область перемістилася з 8-го до 5-го місця у 2012 році), варто відзначити поліпшення позицій щодо оцінювання хабарів і неформальних платежів (4-е місце у 2012 році), фаворитизму в рішеннях чиновників (6-е місце), корпоративної етики (2-е місце) та ефективності корпоративного управління (5-е місце).

Серед чинників поліпшення складової ефективності ринку товарів (зростання рейтингу з 24-го до 17-го місця у 2012 році) варто відзначити ефективність антимонопольної політики (6-е місце), вплив регулювання на прямі іноземні інвестиції (1-е місце), ступінь орієнтованості на клієнта (6-е місце). Водночас низка показників стримує поліпшення рейтингу за цією складовою. У першу чергу, йдеться про інтенсивність конкуренції (зниження з 20-го до 26-го місця у 2012 році). Крім того, незважаючи на незначне поліпшення, область залишилась на рівні минулорічних показників за такими критеріями як: витрати на проведення аграрної політики (18-е місце), негативний вплив оподаткування (20-е місце), ступінь монополізації ринку (21-е місце), тиск митних процедур (24-е місце), вимогливість покупця (24-е місце).

Істотне поліпшення позицій області можна спостерігати за складовою технологічної готовності, де помітне зростання рейтингу з 17-го до 11-го місця у 2012 році. Таке поліпшення забезпечили переважно показники з доступності новітніх технологій (13-е місце), впровадження технологій на рівні компаній (12-е місце) та вплив прямих іноземних інвестицій на передачу технологій (10-е місце).

Щодо субіндексу факторів розвитку та інноваційного потенціалу варто відзначити покращання складової рівня розвитку бізнесу (зростання з 9-ї на 5-ту позицію у 2012 році), тоді як складова інновацій опустилася лише на одну сходинку (незважаючи на зростання оцінок у балах — 3,14). Таке відносне погіршення позиції для інновацій багато в чому пояснюється зниженням позиції показників, що характеризують держзакупівлі високотехнологічної продукції (переміщення з 9-го на 13-е місце) та наявність наукових і інженерних кадрів (переміщення з 10-го на 14-е місце у 2012 році). Водночас Сумська область має одні з кращих показників витрат компаній на НДДКР (1-е місце, з балом у 3,3, що відповідає 53-му місцю у світовому Індексі), співпраці бізнесу з університетами по лінії НДДКР (5-е місце в країні) і, нарешті, за здатністю бізнесу до інновацій (2-е місце). Такі досить високі позиції багато в чому підтверджуються статистикою: у 2011 році частка інноваційної продукції в промисловому виробництві регіону становила 12,4%, що вивело його на друге місце за цим показником в Україні.

Дещо погіршились позиції Сумської області за складовою інфраструктури, відбулося зниження на три позиції — до 16-го місця по країні (з незначним зниженням оцінок у балах — до 3,63). Окрім низьких оцінок з доступу до портової інфраструктури та якості інфраструктури аеропортів, що є очевидним для цього регіону, дуже низька позиція у нього також щодо якості автодоріг (23-е місце).

Погіршення позицій регіону сталося за складовими, що визначають різні ринки — ефективність ринку праці (зниження рейтингу з 12-го до 20-го місця) і розвиток фінансового ринку (зниження з 10-го до 15-го місця у 2012 році). На одну позицію знизилася і складова обсягу ринку (16-е місце).

З-поміж складових Індексу конкурентоспроможності Сумська область демонструє найгірші показники з охорони здоров’я і початкової освіти, посівши лише 25-е місце у національному рейтингу (відбулося зниження на дві позиції). Водночас ця складова має відносно високий бал у 5,62, що можна пояснити порівняно непоганими показниками людського розвитку України (такий бал відповідає 76-му місцю цієї складової в Індексі глобальної конкурентоспроможності).

Варто відзначити зміни щодо найпроблемніших чинників для ведення бізнесу в Сумській області. Зокрема, якщо раніше опитаних керівників бізнесу найбільше турбувала корупція, то у 2012 році таким чинником стала нестабільність державної політики (це відзначили 17,9% опитаних керівників бізнесу). За нею слідує податкова політика (15,9% опитаних). При цьому й корупція зберігає досить високий показник (9,3%) з огляду на те, що вона залишилася в трійці найпроблемніших чинників ведення бізнесу в регіоні. Майже такі самі оцінки отримали податкові ставки (8,9%), інфляція (8,7%), а також неефективна робота чиновників (8,4%).

Сумська область посідає 19-е місце серед 27 регіонів країни за кількістю населення (2,5%) і 16-е місце за внеском до ВВП України (1,7%). Валовий регіональний продукт області становить 16 877 грн на особу, або 67,8% від середнього показника по Україні.

Щорічне дослідження конкурентоспроможності України та її регіонів. © Фонд "Ефективне управління"

Форма входу

Пошук

Сумський час

Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

У нас за вiкном
Суми
rp5.ua

Друзі сайту

Наук. записки СДПУ

Наша кнопка
Сторінка А.О. Корнуса

Наші гості


Made by Anatoliy Kornus © 2017
Конструктор сайтів - uCoz