Персональна сторінка - Чернецкий
географічна точка Сумщини

Сторінка Корнуса Анатолія Олександровича


Середа, 29.03.2017, 12:07
Ви увійшли як Гість
| Група "Гости"
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Чернецкий | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Географічні новини [20]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 275

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Банери
PhotoStranger - страничка путешественника Скиталец - сервер о туризме и путешествиях GIS-Lab.info Будь-яка інформація зі сфери географії - наукові установи та їх діяльність, праці відомих географів, географічні видання, статті, конференції, інтернет-ресурси, картографічний матеріал, програмне забезпечення та багато іншого Найкращі актуальні бази даних по підприємствам України. Бізнес-каталог. Електронні каталоги. Реклама і маркетинг [Vox.com.ua] Портал українця WWF Russia. Форум геодезистов ИГ МО РАПН Политическая регионалистика

Сайти Сумщини
Неофициальный сайт города Глухова Новости Шостка Лебединская информационная сеть Каталог сайтов города Сумы Mедицина Сумские Интернет ресурсы Кролевець - неофіційний сайт міста Сайт газеты «Панорама» Рідне місто Буринь Сайт газеты «Панорама»

Курси валют
Курс долара
Курс евро
Курс рубля

Народився І.П. Чернецький 7 квітня 1893 р. в м. Суми у родині ремісника. По закінченні початкової школи навчався у вищому початковому училищі, потому з 1909 року заробляв приватними уроками. З 1911 р. – працював службовцем Сумського повітового земства. У 1915 р. витримав екзамен на звання „вчителя народних училищ” і з того ж року працював завідувачем Терешківського двокласного училища. У 1917 р. вступив до Білгородського вчительського інституту, але через революційні події не закінчив його. У 1918-1924 рр. вчитель і директор Битицької і Коршачинської шкіл. У 1924-1928 роках навчався у Харківському інституті професійної освіти, де був залишений аспірантом при науково-дослідній кафедрі фізичної географії. У 1930-1941 роках – викладач геології у СДПІ, з 1934 року – завідувач кафедри. У 1939 р. захистив дисертацію „Верхньокрейдяні і палеогенові нашарування Сумського району” на здобуття наукового ступеня кандидата геолого-мінералогічних наук.

У 1943-1957 рр. доцент, завідувач кафедрою (1952-1953 рр. –  проректор). Основні об’єкти наукових досліджень: рельєф і корисні копалини (особливо глини) області та методичне забезпечення викладання. Ще до війни ним були опубліковані праці, що характеризують літологічний склад та фауну верхньокрейдових і палеогенових порід Сумського і прилеглих районів (Наук. зап. Сумськ. пед. ін-ту. – 1941. –  Т.1), а також зроблена розвідка про шляхобудівельні матеріали півдня Сумщини (Наук. зап. Сумськ. пед. ін-ту. – 1951. – Т.2. – С. 44-53). Остання праця, крім суто господарської, має і велику геологічну та географічну цінність, зокрема інформує про розповсюдження ерратичних валунів і межі поширення моренних відкладів дніпровського зледеніння. І.П.Чернецькому належить і низка геоморфологічних досліджень, що стосуються будови річкових долин, наприклад, Псла (Наук. зап. Сумськ. пед. ін-ту. – 1951. – Т.2. – С. 29-43). Іван Петрович був співавтором фундаментальної, як на той час, праці "Геологический очерк Сумской области” (Суми, 1947) (йому належать розділи "Полезные ископаемые” і "Торфоболота”). У ній, крім геологічної характеристики, детально висвітлено особливості геоморфологічної будови, клімату області, поверхневих і підземних вод, ґрунтового покриву, тому ця монографія довгий час залишалася головним систематизованим джерелом знань про геологію і природно-географічні особливості території Сумщини. Згадана праця не втратила свого наукового значення і тепер.

Громадська діяльність Івана Петровича полягала в активній участі у кооперативному русі (замолоду); читанні лекцій у робітничих клубах, на вчительських конференціях; у консультуванні працівників краєзнавчого музею, обласного планового відділу (з 1943 р. – член обласної планової комісії зі складання 5-річних планів розвитку місцевої промисловості). Працював начальником обласного штабу з організації й проведення учнівських краєзнавчих екскурсій.

Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, медаллю „За доблесний труд”, Почесним званням „Відмінник народної освіти”, Почесними грамотами Народного комісаріату освіти України.

Форма входу

Пошук

Сумський час

Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

У нас за вiкном
Суми
rp5.ua

Друзі сайту

Наук. записки СДПУ

Наша кнопка
Сторінка А.О. Корнуса

Наші гості


Made by Anatoliy Kornus © 2017
Конструктор сайтів - uCoz